Femtech_UA_banner.jpg

7 листопада 2024

Запуск першої FemTech спільноти в Україні!

Готові до якісного прориву у сфері жіночого здоров’я в Україні?

Перша професійна спільнота Women's Health & FemTech Ukraine офіційно починає свою роботу, і сьогодні ми надзвичайно раді повідомити про запуск нашого сайту!

Заснована Оленою Івановою (провідна міжнародна дослідниця жіночого здоров'я та радниця з питань FemTech) та Юлією Іваницькою (аналітикиня FemTech, дослідниця та проектна менеджерка, колишня операційна директорка FemTech Analytics), наша спільнота спрямована на сприяння співпраці між компаніями, стартапами, дослідни(цями/ками), науков(и)цями, медичними працівни(цями/ками), інвестор(к)ами, хабами та громадськими організаціями для стимулювання інновацій у здоров’ї жінок.

 

Що спонукало нас заснувати FemTech Ukraine і чому ця місія важлива для нас?

2024_153752.jpg

Олена Іванова – дослідниця жіночого здоров’я з десятилітнім досвідом роботи, зосереджена на сексуальному та репродуктивному здоров’ї. Вона завжди була захоплена подоланням розривів між сферою охорони здоров’я, дослідженнями та технологіями для покращення здоров’я дівчат і жінок у всьому світі.

Кілька років тому Олена зацікавилася рішеннями FemTech і цифровими дослідженнями охорони здоров’я, які мають величезний потенціал для покращення здоров’я жінок.

Після знайомства з визначними FemTech-спільнотами, зокрема FemTech Across Borders (FAB), а також підтримуючи міжнародні стартапи на їх науковому і дослідницькому шляху створення продуктів для здоров’я жінок, вона вирішила заснувати спільноту в Україні та приєднатися до подібної місії в Німеччині. За цей час Олена познайомилася через LinkedIn з Юлією.

Юлія Іваницька займається ринковим аналізом і дослідженнями більше 15 років, маючи досвід у різних галузях.

Її перше знайомство з FemTech сталося під час роботи в лондонському DeepTech консорціумі комерційних і некомерційних організацій Deep Knowledge Group. На початку 2021 року її включили до основної команди для запуску агентства стратегічної аналітики FemTech Analytics, зосередженого на секторі FemTech. Згодом Юлія була призначена операційним директором агентства і пропрацювала в цій компанії 3 роки.

Живучи та залишаючись в Україні і бажаючи й надалі бути відданою цінностям та ідеям FemTech, вона розуміла, що українські дівчата та жінки виграють від запровадження FemTech, особливо в ці важкі часи.

Під час першого дзвінка Юлія і Олена швидко зрозуміли, що поділяють схожі цінності та бачення спільноти, яку вони хотіли створити.

2024_161345.jpg

Чому Україна і чому зараз?

Жіноче здоров’я в усьому світі недостатньо досліджується та фінансується. Та в Україні ситуація особливо тривожна. Здоров’я жінок в Україні критично підірване триваючою війною, яка посилила існуючі проблеми недофінансування та системної гендерної нерівності. Воєнне вторгнення Росії в Україну глибоко вплинуло на здоров’я жінок, створивши багатогранну кризу, яка охоплює сексуальне, репродуктивне, психічне та фізичне здоров’я та благополуччя. Це значно посилило існуючі ризики гендерно зумовленого насильства, створивши нові та складні проблеми, такі як сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, і підвищена вразливість до сексуальної експлуатації в країнах, що приймають біженців.

Проблеми з психічним здоров’ям, включаючи тривогу, депресію та посттравматичний стресовий розлад, різко зросли, особливо серед матерів і опікунів, які стикаються з переміщенням і травмою. Крім нагальних проблем зі здоров’ям, жінки несуть ще більше обов’язків по догляду за родиною, стикаються з підвищеною вразливістю до торгівлі людьми та борються зі зростанням рівня бідності, що впливає на їх загальний стан здоров’я. Жінки, які тікають від російської війни в Україні, продовжують стикатися з перешкодами в охороні сексуального та репродуктивного здоров’я в Європейському Союзі, включаючи мову, незадоволені потреби в інформації та плату за послуги.

Чисельність жінок у ЗСУ має тенденцію росту, однак умови служби зазвичай не враховують специфічних потреб військовослужбовиць. Речі першої необхідності, такі як гігієнічні засоби, контрацептиви та знеболювальні препарати, не завжди надаються. Також у прифронтових лікарнях спостерігається нестача гінекологів. Жінки-військовослужбовиці в Україні можуть мати численні проблеми зі здоров’ям, пов’язані з постійними стресами, відсутністю медичного обслуговування та профілактики, нерозумінням з боку керівництва. Інші проблеми, з якими стикаються українські військовослужбовиці, включають гендерні упередження, сексизм, сексуальні домагання та насильство.

Важливим компонентом нашої ініціативи є підвищення обізнаності про проблеми, з якими стикаються жінки в Україні, особливо через триваючу війну.

  • Існує нагальна потреба в інформації та доступному догляді для українських жінок під час війни, що триває, та зростаючої міграції і переміщення.
  • Український ринок FemTech недостатньо представлений, що відкриває величезні можливості для забезпечення 14 мільйонів жінок (15-64 років) технологічними рішеннями українською мовою.
  • Дезінформація, особливо в соціальних мережах, таких як TikTok, процвітає і становить значний ризик для здоров'я українських жінок, які переважно шукають інформацію в Google, месенджерах та соціальних платформах.

Давайте працювати разом для покращення здоров’я та добробуту жінок в Україні та за її межами.

Приєднуйтеся сьогодні до розбудови екосистеми, яка формує майбутнє жіночого здоров'я і femtech в Україні! заповнити форму

© 2024-2025 Women’s Health & FemTech Ukraine • All rights reserved