Menopause_month.png

28 жовтня 2024

Жовтень — місяць обізнаності про менопаузу

Жовтень — місяць обізнаності про менопаузу, присвячений покращенню розуміння менопаузи та її впливу на здоров’я жінок. Тож з цієї нагоди, поговорімо про менопаузу та перименопаузу.

Чи знали ви, що менопауза включає набагато більше, ніж просто приливи та нічну пітливість? Розрізняють понад 30 симптомів, пов’язаних із гормональними змінами, які можуть виникнути під час менопаузи (дані Фонду менопаузи Канади). Ці симптоми впливають на повсякденну діяльність і якість життя жінки. Назвемо лише кілька з них: біль у суглобах і м'язах, головокружіння, вагінальна сухість, труднощі зі сном/безсоння, зміни настрою, депресія і тривога.

Перехід до менопаузи може бути поступовим, зазвичай починаючись зі змін у менструальному циклі. Перименопауза відноситься до періоду, починаючи з моменту появи цих ознак і закінчується через рік після останньої менструації. Перименопауза може тривати кілька років.

Проте більшість медичних працівни*ків/ць отримують мало або взагалі не отримують спеціалізованого навчання щодо менопаузи та перименопаузи, залишаючи багатьох жінок без необхідної допомоги та інформації. Також ця тема досі відкрито не обговорюється у суспільстві, на роботі й навіть вдома, тож до вищевказаних симптомів можуть додатися невпевненість у собі, сором і почуття самотності.

До 2025 року понад один мільярд жінок у всьому світі переживатимуть перименопаузу або постменопаузу. Проте багато жінок залишаються неготовими до реалій менопаузи і не усвідомлюють, що вона тягне за собою.

Отже, менопауза — це природній процес та дуже індивідуальний досвід. Гормональні зміни, пов’язані з менопаузою, можуть вплинути на фізичне, емоційне, психічне та соціальне благополуччя. Тож давайте разом працювати над системою охорони здоров'я і суспільством, які бачать і підтримують кожн*у/ого.

© 2024-2025 Women’s Health & FemTech Ukraine • All rights reserved