31 липня 2024
Жінки складають більше половини населення планети, але, незважаючи на численні успіхи в досягненні рівності жінок, гендерний розрив у галузі здоров'я й досі існує.
Десятиліттями медичні дослідження і практика базувалися на чоловічому тілі, в той час, як фізіологічні відмінності жіночого організму ігнорувалися або вважалися аномалією. Окрім того, необхідно враховувати расові та культурні особливості, виклики для жінок в освіті, працевлаштуванні, доходах. Навколо таких питань як менструація, контрацепція, менопауза та гінекологічне здоров'я досі існує безліч стигм.
Усі ці фактори мають негативний вплив на жіноче здоров'я і якість життя — від невиявлених симптомів, несвоєчасного діагнозу і неналежного лікування до труднощів у професійній і суспільній сфері.
Приголомшливими є результати дослідження серед канадських жінок:
Для роботодавців дуже важливо проявляти активність і підтримувати здоров’я жінок. Це сприятиме збереженню і залученню кадрів, росту продуктивності і зменшенню витрат, пов’язаних з лікарняними та відпустками.
Приклади світових компаній, які працюють над подоланням розриву в галузі жіночого здоров'я:
✔ Curio Digital Therapeutics Inc. - технологічні рішення для психічного здоров'я жінок на основі штучного інтелекту
✔ Maven Clinic - найбільша віртуальна клініка жіночого та сімейного здоров'я, що пропонує безперервну, цілісну допомогу з питань фертильності та побудови сім'ї протягом материнства, виховання дітей та менопаузи.
Платформи в Україні, що сприяють підвищенню обізнаності про жіноче здоров'я:
✔ Школа жіночого здоровʼя Наталії Сіліної – головні аспекти фізичного і психічного жіночого здоров'я від менархе до менопаузи
✔ Weчорниці – інформаційний блог і ком'юніті жінок в Instagram від Bionorica SE, які піклуються про своє здоров’я
✔ «Бережи себе» - Жіноче здоров’я – платформа доказової інформації про жіноче здоров’я від INSCIENCE
Отже, гендерний розрив у здоров’ї впливає не лише на жінок, але й на робоче середовище та суспільство в цілому. На щастя, ситуація поступово змінюється на краще, і розв’язання цієї проблеми вигідне усім.
Джерело канадського досліждення: The gender health gap: its impact on working women in Canada
© 2024-2025 Women’s Health & FemTech Ukraine • All rights reserved