24 липня 2024
Як штучний інтелект (ШІ) змінює жіноче здоров'я?
ШІ потенційно здатний розв'язувати актуальні проблеми в секторі охорони здоров'я, водночас дозволяючи прискорити розробку продуктів і послуг, орієнтованих на жінок.
Ось кілька прикладів того, як штучний інтелект використовується в рішеннях у сфері Femtech.
Роль штучного інтелекту в лікуванні безпліддя
Сьогодні, на жаль, від безпліддя страждає приблизно 1 з 6 пар. Як наслідок, методика екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) стає все більш поширеним способом зачаття, але насправді має лише 45% успіху (який експоненціально знижується, коли жінка старша 35 років).
ШІ може бути використаний у безліч способів, наприклад:
1) допомагати ембріологам у лабораторіях класифікувати та оцінювати ембріони, щоб визначити найвищу ймовірність успіху;
2) системи ШІ мають чудові можливості прогнозування, що дозволяє їм передбачати ймовірність успішного циклу ЕКЗ. Інтегруючи безліч факторів, таких як вік, гормональний рівень, генетичні дані та попередні результати лікування, ШІ не тільки здатен зробити персоналізований прогноз, але й розробити індивідуальні схеми лікування для оптимізації циклів для досягнення найкращих результатів.
Серед компаній, які роблять революцію в цій галузі: Gaia, яка пропонує страховки для клієнтів ЕКЗ з використанням ШІ, і Gameto, розробник рішень для лікування репродуктивного здоров'я жінок із застосуванням ШІ.
ШІ також може відігравати важливу роль у діагностиці раку
Програмне забезпечення зі штучним інтелектом навчається на тисячах зображень, щоб вміти розпізнавати патерни здорових і ракових клітин. Таким чином, інструменти ШІ здатні ідентифікувати ракові клітини та/або виділяти підозрілі ділянки, які можуть потребувати подальшого дослідження, роблячи робочі процеси більш ефективними, дозволяючи лікарям виявляти рак швидше, раніше і на стадії, що краще піддається лікуванню.
Крім того, інтегруючи дані з різних джерел - генетичної інформації, історії хвороби та симптомів - інструменти ШІ здатні знаходити складні закономірності та взаємозв'язки, щоб виокремити людей, які можуть бути в групі підвищеного ризику, що дає змогу проводити цільовий скринінг і профілактичні заходи.
Серед інноваційних компаній у цій сфері - Vara, яка пропонує систему підтримки ШІ для скринінгу раку молочної залози.
Інтеграція ШІ в охорону здоров'я постійно прогресує, створюючи потенціал для значного покращення лікування пацієнтів, скорочення витрат і прискорення медичних досліджень.
© 2024-2025 Women’s Health & FemTech Ukraine • All rights reserved