Gradus_Research_Biasless.png

20 серпня 2024

Як змінилося благополуччя українських жінок у 2024 році?

Gradus Research разом з Biasless провели друге опитування про добробут українських жінок, виявили ключові зміни в їхній поведінці порівняно з 2023 роком та прослідкували нові тенденції.

На третьому році повномасштабної війни жінки більше піклуються про своє здоров'я, шукають нову рівновагу між складним психоемоційним станом, високим навантаженням, обов’язками і бажанням зростати кар’єрно та в ролі лідерок.

Результати опитування показують, що у порівнянні з минулим роком підвищився рівень стресу, про що повідомили 45% жінок проти 39% у 2023 році; значно більша частина респонденток зазнали стану вигорання - 38% проти 23%; помітно зріс відсоток жінок, які відчувають погіршення психічного здоров'я - з 20% торік до 30% у 2024 році.

Окрім того, варто відмітити втрату жінками оптимізму щодо кар'єрних перспектив у нинішніх соціально-економічних умовах - про це зазначили 30% проти 20%.

На тлі всього вищевказаного, критично низькою є частка респонденток, які отримують належну підтримку психічного здоров'я від свого роботодавця - лише 1% минулого року і 3% цьогоріч.

Серед позитивних зрушень: піклування про здоров'я вийшло на перше місце у розподілі завантаженості опитаних українських жінок, тоді як минулоріч лідерство належало хатнім справам. Так, турбота про здоров'я у пріоритеті для 45% жінок порівняно з 37% у 2023 році. Водночас жінки в Україні все більше часу приділяють собі (18% респонденток на противагу 13% минулого року). І це враховуючи те, що в їхньому житті зростає навантаження в догляді за членами родини та близькими (33% зараз, 30% — у 2023), основній роботі (24% проти 14%) та додатковій зайнятості/підробітку (21% проти 14%). Це свідчить про те, що жінки схильні все більш грамотно розподіляти власні ресурси і пріоритизувати турботу про себе.

Майже половина опитаних українських жінок (46%) активно прагнуть кар'єрного зростання, лідерських ролей в управлінні проектами та організаціями, підвищення рівня свого впливу та відповідальності. Залишаючи війну та економічну нестабільність за дужками, перепонами на цьому шляху опитані жінки називають 5 факторів, які можна об’єднати під парасолькою “Синдром самозванки”, який своєю чергою живиться консервативними гендерними упередженнями та нормами.

 

Повний звіт доступний за посиланням.

© 2024-2025 Women’s Health & FemTech Ukraine • All rights reserved